Τρομερή Αντβέρπ, «πέταξε» εκτός ημιτελικών την Σταντάρ

Αντβέρπ και Κορτράικ προκρίθηκαν στους «4» του βελγικού κυπέλλου, αφού αμφότερες επικράτησαν εκτός έδρας των Σταντάρ Λιέγης και Σεντ Ζιλουάζ.

Σταντάρ Λιέγης-Αντβέρπ 1-3

Φοβερά και τρομερά πράγματα από την Αντβέρπ.

Η ομάδα του «δικού» μας Λάζλο Μπόλονι, αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ με 1-0 κόντρα στην Σταντάρ Λιέγης, «τούμπαρε» το ματς μέσα σε δυο λεπτά με τους Ντε Λαέτ (66’) και Μπενσόν (68’), ενώ ο Μποκανί που φέτος σκοράρει κατά ριπάς, διαμόρφωσε το τελικό 1-3 στο 84’.

Οι γηπεδούχοι φαίνεται πως πλήρωσαν τις πολλές απουσίες βασικών παικτών που είχαν, ενώ από την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι συνεχίζουν την «τρελή» τους πορεία τόσο σε πρωτάθλημα όσο και κύπελλο.

Σεντ Ζιλουάζ-Κορτράικ 0-1

Εκεί που όλα έδειχναν ότι οι δυο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στην παράταση για να αναδεχθεί ο νικητής του «χρυσού» εισιτηρίου, ο Γκάρι Καγκελμάχερ σκόραρε στο 88’ και έστειλε την Κορτράικ στην ημιτελική φάση.