Γενικά

Λύτρωσε τη Βοϊβοντίνα του Ράσταβατς με δύο γκολ στο ντεμπούτο του ο Τσούμιτς!

Λίγες ημέρες μετά τη μεταγραφή του από τον Ολυμπιακό, ο Νίκολα Τσούμιτς σκόραρε δις στο ντεμπούτο του και έδωσε τη νίκη στη Βοϊβοντίνα του Μίλαν Ράσταβατς.

Ιδανικό ντεμπούτο έκανε με τη φανέλα της Βοϊβοντίνα ο Νίκολα Τσούμιτς. Ο 23χρονος εξτρέμ (που αποχώρησε προ ημερών από τον Ολυμπιακό) μπήκε ως αλλαγή στο ματς της ομάδας του στο δεύτερο ημίχρονο και λύτρωσε την ομάδα του απέναντι στη Βόζντοβατς, χαρίζοντάς της τη νίκη με 2-1.

Ο πρώην παίκτης των Πειραιωτών ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τη Βοϊβοντίνα, στην οποία είναι προπονητής ο Μίλαν Ράσταβατς, στο 60ο λεπτό αλλά λίγο αργότερα (69’) οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Μπουρμάζ! Τελικά, ο Τσούμιτς στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε τη λύση στους γηπεδούχους, σκοράροντας με σουτ μέσα από την περιοχή για το τελικό 2-1!

Ήταν η 5η νίκη για τη Βοϊβοντίνα στο πρωτάθλημα, η οποία παραμένει αήττητη μετά από 9 αγωνιστικές (σσ. έχει και 4 ισοπαλίες) και βρίσκεται στο… κατόπι του Ερυθρού Αστέρα!