Copa America

«Χ»ωρίς νικητή η ματσάρα (video)

Ισόπαλη με σκορ 2-2 έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στο Εκουαδόρ και το Περού, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου του επετειακού Κόπα Αμέρικα.

Απίστευτος ήταν ο αγώνας του Εκουαδόρ με το Περού για τη 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου του επετειακού Κόπα Αμέρικα, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 2-2.

Το σκορ άνοιξαν μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα οι Περουβιανοί με ένα φοβερό γκολ του Κουέβα και στο 13΄ ο Φλόρες έκανε το 2-0.

Οι παίκτες του Εκουαδόρ κατάφεραν να μειώσουν στο 39’ και τρία λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου έφεραν στα ίσα το ματς, με σκόρερ τον Μπολάνος.