Ιταλία

Στον ''παράδεισο'' η Λέτσε, στην ''κόλαση'' η Λάτσιο

Μετά το αποτέλεσμα αυτό η Λάτσιο απέχει επτά βαθμούς από την Γιουβέντους η οποία παίζει με την Μίλαν.

‘’Αντίο’’ σε κάθε ελπίδα που μπορεί να είχε για την κατάκτηση του πρωταθλήματος είπε σήμερα η Λάτσιο. Γνώρισε την ήττα 2-1 από τη Λέτσε εκτός έδρας αν και είχε προηγηθεί στο σκορ με 1-0.

Μόλις στο 2ο λεπτό με τη χρήση του VAR δεν κατοχυρώθηκε τέρμα των γηπεδούχων καθώς η μπάλα είχε βρει το χέρι, με τον Καϊσέδο λίγα λεπτά αργότερα (5’) να ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στο 30ο λεπτό ο Μπαμπακάρ έκανε το 1-1 για τη Λέτσε η οποία είχε την ευκαιρία να προηγηθεί στις καθυστερήσεις αλλά ο Μανκόσου αστόχησε από το σημείο του πέναλτι.

Κι όμως οι γηπεδούχοι δεν επηρεάστηκαν και στα πρώτα λεπτά του δεύτερου 45λέπτου ο Λουτσιόνι έκανε το 2-1 για την Λέτσε που ήταν και το τελικό σκορ.

Μετά το αποτέλεσμα αυτό η Λάτσιο απέχει επτά βαθμούς από την Γιουβέντους η οποία παίζει με την Μίλαν. Από την άλλη πλευρά η Λέτσε με την νίκη αυτή έκανε ένα σημαντικό βήμα για την παραμονή.