Γερμανία

Ξέσπασε στη Βέρντερ με τεσσάρα η Χόφενχαϊμ

Η Χοφενχάιμ συνέτριψε 4-0 την Βέρντερ Βρέμης και επέστρεψε στις νίκες μετά από τρεις αγωνιστικές δίχως τρίποντο, ανασαίνοντας βαθιά για τη συνέχεια.

Ξέσπασμα για την Χόφενχαϊμ που μετά το ισόπαλο 3-3 με την Μόλντε την περασμένη Πέμπτη για το Εuropa League εκτός έδρας, απόψε έφτασε στο 4-0 απέναντι στην Βέρντερ Βρέμης που δεν μπόρεσε να βγάλει καμία αντίδραση στο παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι με αυτή τη νίκη έφτασαν τους 26 βαθμούς, ενώ από την άλλη μεριά η ομάδα της Βρέμης έμεινε στους 23 πόντους.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 26’ με τον Μπεμπού, για να έρθει ένα γκολ λίγο πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Μπαουγκάρντνερ για να γράψει το 2-0. Ο Νταμπούρ στο 49ο λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, για να έρθει στο φινάλε του ματς το 4-0 από τον Ρούτερ.