Πορτογαλία

Λύτρωση στο τέλος για την Μπενφίκα

Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Μπενφίκα επιβλήθηκε 2-0 της Ζιλ Βισέντε και έκανε το 3/3 στην Primeira Liga.

Τα βρήκε ζόρικα η Μπενφίκα στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Ζιλ Βισέντε, όμως τελικά κατάφερε να επικρατήσει 2-0 στο τέλος και να κάνει το 3/3 στην Primeira Liga.

Τον... Γόρδιο Δεσμό έλυσε για τους «αετούς» ο Λούκας Βερισίμο, που σκόραρε με κοντινή προσπάθεια στο 84ο λεπτό. Λίγο αργότερα, στο 88', ο Γκριμάλδο διαμόρφωσε το τελικό 2-0 με καταπληκτικό μακρινό σουτ, εξασφαλίζοντας τη νίκη των «αετών».

Η ομάδα του Ζόρζε Ζεσούς στρέφει τώρα την προσοχή στην επερχόμενη αναμέτρηση με την Αϊντχόφεν για τα playoffs του Champions League, όπου θα προσπαθήσει να υπερασπιστεί το υπέρ της 2-1 στον πρώτο αγώνα.