Γενικά

Η Καραμπάγκ έχανε 1-0 και νίκησε… 7-1!

Φοβερή ανατροπή έκανε η Καραμπάγκ απέναντι στην Ζίρα, που επικράτησε με 7-1, ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 34ο λεπτό.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, Καραμπάγκ, βρέθηκε να χάνει στο 34ο λεπτο με 1-0, ωστόσο έκανε μυθική ανατροπή στο 2ο -ημίχρονο και πήρε τη νίκη με 7-1, στην έδρα της Ζίρα.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα με γκολ του Ντινίεβ στο 34ο λεπτό, με την Καραμπάγκ να απαντάει δέκα λεπτά αργότερα με τον Μπαιράμοβ, για το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έκαναν πάρτι μπροστά από την εστία της Ζίρα, με τον Κουρμπαλί να κάνει το 2-1 στο 56’. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο ίδιος πέτυχε και δεύτερο προσωπικό τέρμα για το 3-1 της Καραμπάγκ.

Ο Κουρμπαλί δεν σταμάτησε εκεί, καθώς πέτυχε ακόμα δύο γκολ (79’, 86’), ενώ το τελικό 7-1, διαμορφώθηκε και από τα γκολ που πέτυχε ο Κάντυ (64’) και ο Σεϊντάγιεβ (68’)