Βέλγιο

Ζόρικη πρόκριση για Μπριζ

Έστω και στην παράταση, η Μπριζ νίκησε 3-2 στην έδρα της Ζούλτε Βάρεγκεμ για τους «16» του βελγικού Κυπέλλου και προκρίθηκε στα προημιτελικά.

Η Μπριζ νίκησε 3-2 στην παράταση (κ.α. 2-2) στην έδρα της Βάρεγκεμ για τους «16» του βελγικού Κυπέλλου και προκρίθηκε στα προημιτελικά, περιμένοντας τον επόμενο αντίπαλό της, διατηρώντας την κορυφή στην Jupiler League και διεκδικώντας τους δύο μεγαλύτερους εγχώριους στόχους με την ίδια επιτυχία.

Ο Βόσεν στο 4’ έκανε το 0 -1 για τους «μπριζουά», ο Ντε Φο στο 67’ με πέναλτι ισοφάρισε, ο Ισέκα έλκανε την «ανατροπή» προσωρινά στο 83΄, όμως ο Ντένις έστειλε το ματς στο έξτρα ημίωρο και ο ίδιος στο 107’ έδωσε την πρόκριση.

Επιμέλεια: Παναγιώτης Βλαχαδάμης