Μαχητικά Αθλήματα

Πρωταθλητής Ευρώπης Παίδων στην ελληνορωμαϊκή ο Αρίωνας Κολιτσόπουλος!

Σπουδαία στιγμή για την ελληνική πάλη, αφού ο Αρίωνας Κολιτσόπουλος αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ευρώπης Παίδων στη Ρουμανία!

Στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου ανέβηκε στη Ρουμανία ο Αρίωνας Κολιτσόπουλος, ο οποίος σε μια τεράστια στιγμή για την ελληνική πάλη, αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ευρώπης Παίδων στην κατηγορία των 65κ. της ελληνορωμαϊκής!

Ο νεαρός αθλητής έκανε σπουδαία εμφάνιση στον τελικό της διοργάνωσης, όπου επικράτησε 5-2 του Γκασίμοβ από το Αζερμπαϊτζάν και κατάκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Παράλληλα, τα «γαλανόλευκα» χρώματα είχαν ακόμα μια σπουδαία επιτυχία, μιας και ο Δημήτρης Θάνος... εξαφάνισε τον επίσης Αζέρο Μαρντανοφ, νίκησε με πτώση στον μιρκό τελικό και πήρε το χάλκινο μετάλλιο στα 110κ!