Χάντμπολ

Βόλτα στη ΧΑΝΘ ο ΠΑΟΚ

Με νίκη 33-17 πέρασε από την έδρα της ΧΑΝΘ ο ΠΑΟΚ στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Handball Premier.

Στις νίκες επέστρεψε ο ΠΑΟΚ στη Handball Premier, καθώς για την τρίτη αγωνιστική επικράτησε εύκολα 33-17 της ΧΑΝΘ εκτός έδρας.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» με πλουραλισμό στην επίθεση και τον Κοτανίδη να κάνει σημαντικές αποκρούσεις ξέφυγε από νωρίς (4-8) και παρότι οι γηπεδούχοι πλησίασαν (7-9) ο ΠΑΟΚ πάτησε γκάζι κι έκλεισε το ημίχρονο στο +7 (7-14).

Οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στο δεύτερο ημίχρονο με τη διαφορά να αυξάνεται διαρκώς και τον Κολοβό να διαμορφώνει το τελικό σκορ.