Χάντμπολ

Διπλό στο Άργος για τον Ολυμπιακό

Ο Ολυμπιακός επέκτεινε το αήττητο σερί του νικώντας 27-20 τον Διομήδη στο Άργος.

Την όγδοη νίκη του στα ισάριθμα τελευταία ματς πέτυχε στη Handball Premier ο Ολυμπιακός, που επιβλήθηκε 27-20 του Διομήδη Άργους εκτός έδρας.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα εξαρχής, με αποτέλεσμα να προηγηθούν 10-2 και να πάνε στο ημίχρονο με προβάδισμα επτά τερμάτων (14-7).

Το ματς συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο και στο δεύτερο μέρος, με τον Ολυμπιακό να προηγείται αρχικά 21-11 και στη συνέχεια να κάνουν διαχείριση του αγώνα, καθώς σκέφτονταν ήδη τον επερχόμενο αγώνα με την κροατική Τρογκίρ για τους «32» του European Cup.

Τα πεντάλεπτα: 1-4, 1-5, 2-7, 3-10, 5-12, 7-14 (ημίχρονο), 9-17, 10-18, 11-21, 13-22, 17-25, 20-27

Διομήδης (Γ. Ζαραβίνας): Κωστούλας 5, Αναστασίου 5, Τσάκαλος, Τσέλιος, Τσερλετσκι 1, Τσακουρίδης 1, Ασβεστάς 3, Χατζηκωνσταντίνου, Κωστακίδης, Μανθος 1, Μπεκιάρης, Καρκαγκέλης, Μπαλτατζής, Νικολίνταης, Σάλεμ 2, Στεφανίτσης 2

Ολυμπιακός (Ν. Γραμματικός): Κοτανίδης, Τζηράς 2, Καραμπουρνιώτης, Παπαβασίλης 4, Βίντα 2, Τζίμπουλας 1, Παπαντωνόπουλος, Κανδύλας, Σλίσκοβιτς 2, Τσιγαρίδας 1, Πασσιάς 1, Μοντόρο 1, Σλαβούλιτσα 2, Κάβτιτς 5, Μιχαηλίδης 3, Σάββας 3

Διαιτητές: Φωτακίδης-Κινατζίδης, Δίλεπτα: 2-5, Πέναλτι: 4/5-0/0