Χάντμπολ

Γκολ σε νεκρό χρόνο και ισοπαλία ανάμεσα σε Διομήδη Άργους και Χαφναρφιορντούρ!

Ο Διομήδης βρήκε γκολ στο τελευταίο δευτερόλεπτο με τον Σαλέμ και έμεινε στην ισοπαλία με τη Χαφναρφιορντούρ (32-32), στο πρώτο παιχνίδι της πρώτης φάσης του Ευρωπαϊκού Κυπέλλου EHF.

Σκόραρε σε νεκρό χρόνο και κατάφερε να αποσπάσει την ισοπαλία από την πρωταθλήτρια Ισλανδίας, Χαφναρφιορντούρ ο Διομήδης Άργους (32-32)!

Η ομάδα του Γιώργου Ζαραβίνα μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και ήταν ανώτερη για αρκετή ώρα στο παιχνίδι, καθώς πήρε προβάδισμα με 17-15 στο ημίχρονο. Μάλιστα, στο πρώτο 15λεπτό του δευτέρου μέρους, η ομάδα του Άργους ήταν ακόμη καλύτερη, μιας και πήρε κεφάλι με 25-20 στο 44ο λεπτό.

Ωστόσο, οι Ισλανδοί ισοφάρισαν σε 28-28 λίγα λεπτά αργότερα και στη συνέχεια ήταν αυτοί που προηγήθηκαν, αλλά με γκολ στο τελευταίο δευτερόλεπτο, ο Διομήδης πήρε την ισοπαλία (32-32). Πλέον, όλα θα κριθούν στο δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι, το οποίο θα διεξαχθεί την Κυριακή (17/9, 18:30) και πάλι στη Νέα Κίο.

Σε περίπτωση πρόκρισης, το σύνολο του Γιώργου Ζαραβίνα θα αντιμετωπίσει στον δεύτερο γύρο την Παρτίζαν.