Χάντμπολ

Μια καλή προπόνηση για την ΑΕΚ…

Χωρίς να χρειαστεί να «φορτσάρει», η ΑΕΚ νίκησε 46-32 τη Δράμα στο ΟΑΚΑ στην έναρξη της 19ης αγωνιστικής της Handball Premier και επέστρεψε μόνη της στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η ΑΕΚ νίκησε άνετα 46-32 τη Δράμα στο «Γιώργος Κασιμάτης» του ΟΑΚΑ στο ματς που «άνοιξε την αυλαία» της 19ης αγωνιστικής της Handball Premier και ανέβηκε μόνη της στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας ένα ματς περισσότερο και αφήνοντας τους Δραμινούς στην πρώτη πεντάδα.

Οι παίκτες του Δημήτρη Δημητρούλια έδωσαν τον δικό τους ρυθμό από το πρώτο λεπτό, από το 15' και μετά το σκορ «άνοιξε» και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με 24-14.

Στο δεύτερο μέρος, η ΑΕΚ με σωστές λύσεις στην επίθεση και με ωραία γκολ έφτασε τη διαφορά μέχρι και το +15 πριν τη λήξη.

Τα πεντάλεπτα: 3-5, 9-7,, 13-9, 16-9, 18-10, 24- 14 (ημίχρονο), 28-17, 31-20, 36-22, 39-25, 42-29, 46-32

AEK (Δημητρούλιας): Αραμπατζής 2, Δομπρής 6, Μωραϊτης, Γεωργιάδης 2, Χόγκας, Νικολαϊδης 5, Κοσάνοβιτς, Μυλωνάς 4, Πλάθα 4, Φλορίδο 4, Δικαιούλιας 2, Γιάκομπσεν 3, Παπαδιονυσίου 2, Άρσιτς, Γιόσμου 1, Κεδέρης 11

Bianco Monte Δράμα (Βαλαβάνης): Μπέτζιος, Παγωνίδης 3, Γουργούμης, Χαϊτίδης, Αλμπάντης, Κουρουτζίδης 2, Τουνγκελίδης 4, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος 2, Καβάζης, Ντράσκιτς 10, Αντάμοβιτς 9, Φραγκούλης 1, Κουρτίδης 1

Διαιτητές: Χρηστίδη – Παπαματθαίου Δίλεπτα: 1 – 2 Πέναλτι: 2/4 – 1/3