Χάντμπολ

Συνέχισε με νίκη ο ΠΑΟΚ

Δεύτερη νίκη για τον ΠΑΟΚ στο τουρνουά χάντμπολ ανδρών «Θανάσης Καρακεχαγιάς, αφού επικράτησε της Δράμας 30-24 στο κλειστό των Συκεών και έφτασε τις ισάριθμες επιτυχίες.

Δεύτερη νίκη για τον ΠΑΟΚ στο τουρνουά χάντμπολ ανδρών των Συκεών, αφού ο «Δικέφαλος» νίκησε τη Δράμα 30-24 και έδειξε έτοιμος για την πρεμιέρα της Handball Premier το επόμενο Σάββατο.

Ο «Δικέφαλος» παρατάχθηκε με ένα νεανικό σχήμα.Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν μοιρασμένο, με το σκορ να είναι 4-4. Στον ίδιο ρυθμό, συνεχίστηκε και το δεύτερο δεκάλεπτο, με τον ΠΑΟΚ να «ανεβάζει στροφές» στο τέλος και να διατηρεί ένα +2 με +3.

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε σε υψηλό ρυθμό και στο τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα, αυξάνοντας τη διαφορά στο +5 στην ολοκλήρωση του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ έφτασε στο +7, διατήρησε μια σταθερή διαφορά και στα τελευταία λεπτά συνεχίστηκε ο ίδιος ρυθμός για το τελικό 34-30.

Το τρίτο και τελευταίο παιχνίδι του τουρνουά είναι προγραμματισμένο για τον "Δικέφαλο" την Κυριακή στις 14:00 κόντρα στη ΧΑΝΘ.