Χάντμπολ

Έδειξε την ανωτερότητά του κόντρα στην Δράμα ο ΠΑΟΚ

Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμες αγωνιστικές της φετινής Handball Premier πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας με άνεση (32-20) της Δράμας!

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες, ο ΠΑΟΚ επικράτησε 32-20 της Δράμας, διπλασιάζοντας τις νίκες του στο ξεκίνημα της φετινής Handball Premier!

Οι Θεσσαλονικείς είχαν το... πάνω χέρι από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και ξέφυγε στο σκορ με 9-2 μετά το πρώτο δεκάλεπτο. Η Δράμα προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά δεν κατάφερε ποτέ να διεκδικήσει ουσιαστικά κάτι από το ματς, το οποίο βρισκόταν στον απόλυτο έλεγχο του ΠΑΟΚ.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Λαδάκης (6 γκολ) και Δ. Τριανταφυλλίδης (5 γκολ), ενώ για την Δράμα ξεχώρισαν οι Τόσκας (6) και Παπαγεωργίου (5).

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-2, 7-2, 9-3, 12-6, 15-9 (ημίχρονο), 18-9, 21-11, 24-15, 27-17, 30-18, 32-20

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκίγκοφ, Νικολαϊδης 3, Γιαβασίδης, Δ. Τριανταφυλλίδης 5, Καβουσανάκης 2, Βελισσαρίου, Δούγιας, Τζωρτζίνης 3, Παπάζογλου 3, Τσαμουρίδης 1, Λαδάκης 6, Ελευθεριάδης 2, Τσαναξίδης 3, Τ. Τριανταφυλλίδης 4, Μοισίλοφ, Μαρίνος.

Δράμα (Βαλαβάνης): Βασιλείου, Παπάζογλου, Μπάρμπας, Μωραϊτης 1, Χαϊτίδης 3, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος, Τορνικίδης 1, Τόσκας 6, Τουνγκελίδης, Καλαϊτζίδης, Παπαγεωργίου 5, Ζιβούλοβιτς 2, Παπαδόπουλος 2, Σίνα .