Χάντμπολ

Ήττα για ΠΑΟΚ από Ζελέζνιτσαρ

Σε ένα δυνατό ματς, ο ΠΑΟΚ έχασε 28-29 από τη Ζελέζνιτσαρ στη δεύτερη αναμέτρησή του στο τουρνουά χάντμπολ γυναικών «Gjorche Cup».

Πρώτη ήττα για τον ΠΑΟΚ στο τουρνουά χάντμπολ γυναικών «Gjorche Cup». Ο «δικέφαλος» έχασε 28-29 από τη σερβική Ζελέζνιτσαρ κι έδειξε κουρασμένος από το ματς της Πέμπτης κόντρα στη Βαρντάρ.

Στο πρώτο ημίχρονο, το σύνολο του Δημήτρη Πελεκίδη μπήκε καλύτερα και προηγήθηκε 5-3. Η Ζελέζνιτσαρ ισοφάρισε 9-9, όμως ο ΠΑΟΚ έφτασε στο 14-13 στην ολοκλήρωση του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε 18-14. Οι Σέρβες ισοφάρισαν 19-19 και με 2-0 σερί έφτασαν στο 21-23. Στο 23-23, τραυματίστηκε η Μπρακάρντο κι έγινε το 23-27. Ο «δικέφαλος» μείωσε στο ένα γκολ, όμως ως εκεί.