Μαχητικά Αθλήματα

Μέγας Κουρουγκλίεφ στέφθηκε ξανά πρωταθλητής Ευρώπης!

Διατήρησε τα σκήπτρα του ο Κουρουγκλίεφ! Ο Έλληνας παλαιστής, επικράτησε 2-1 στα σημεία του Ανιμέ και έγινε ο πρώτος αθλητής της γαλανόλευκης, που υπερασπίζεται τον τίτλο του πρωταθλητή Ευρώπης.

Έγραψε ιστορία ο Νταουρέν Κουρουγκλίεφ! Ο σπουδαίος Έλληνας παλαιστής, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πάλης ανδρών που διεξάγεται στο Βουκουρέστι διατηρώντας τα σκήπτρα του!

Ο Κουρουγκλίεφ, νίκησε 2-1 στα σημεία τον Ανιμέ από το Σαν Μαρίνο και ανέβηκε ξανά στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου.

Επιβλητικός ο παλαιστής της γαλανόλευκης προηγήθηκε 2-0 του αντιπάλου του και παρότι δέχθηκε παρατήρηση στο τέλος, πήρε τη νίκη στον μεγάλο τελικό και έκανε τον γύρο του θριάμβου με την ελληνική σημαία.