Κολύμβηση

Πέμπτος στην Οχρίδα ο Κυνηγάκης

Την πέμπτη θέση κατέλαβε ο Άλκης Κυνηγάκης στον πρώτο αγώνα 10 χιλιομέτρων της φετινής σειράς του Κυπέλλου Μαραθώνιας Κολύμβησης της LEN στην Οχρίδα.

Πέμπτος τερμάτισε ο Αλκής Κυνηγάκης στον πρώτο αγώνα 10 χιλιομέτρων του Κυπέλλου Μαραθώνιας Κολύμβησης στην Οχρίδα της Βόρειας Μακεδονίας το Σάββατο. Στον αγώνα συμμετείχαν συνολικά τελικά 12 κολυμβητές και ο πέμπτος Ολυμπιονίκης του Τόκιο στα 10 χιλιόμετρα ανοιχτής θάλασσας έκανε καλή κούρσα.

Ο Κυνηγάκης κρατήθηκε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και τελικά τερμάτισε σε 2.11.09.0.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Γάλλος Μάρκ-Αντουάν Ολιβιέ με 2.10.55.6, το ασημένιο ο Ιταλός Ντάριο Βεράνι με 2.10.56.7 και το χάλκινο ο Γερμανός Φρατς με 2.11.00.4.