Πόλο

Κράτησε το «0» για ένα ημίχρονο και διέλυσε την ΑΕΚ η Βουλιαγμένη

Η Βουλιαγμένη επιβλήθηκε 13-4 της ΑΕΚ, που προηγήθηκε, όμως έμεινε χωρίς γκολ για 23 λεπτά, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Α1 πόλο γυναικών.

Παραδόθηκε στη Βουλιαγμένη η ΑΕΚ, στο ματς για τη 19η αγωνιστική της Α1 πόλο γυναικών. Ο ΝΟΒ πέρασε με σκορ 13-4 από τη Γλυφάδα και παρέμεινε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Οι «κιτρινόμαυρες» ήταν αυτές που προηγήθηκαν στο ματς με 4-2, όμως η Βουλιαγμένη τις κράτησε μακριά από το γκολ τα τρία τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου και ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο.

Από τρία γκολ για τον ΝΟΒ πέτυχαν οι Γιαννοπούλου, Ανδρεάδη και Τζούστρα.

Τα οκτάλεπτα: 3-2, 1-4, 0-4, 0-3
ΑΕΚ (Μάρκο Μίσιτς): Λάζαρη, Κολιτσοπούλου 1, Κωνσταντοπούλου 1, Γεωργίου, Μαργαρίτη, Καλαϊτζή, Γκίλλα, Λογοθέτη 1, Παπαδοπούλου, Γαλανοπούλου, Λυκοθανάση, Γαλιατσάτου 1, Πουλοπούλου, Λέβιν, Κρίστμας.
ΝΟ Βουλιαγμένης (Κική Λιόση): Κοτσιώνη, Καϊάφα, Καλογεροπούλου, Ελληνιάδη 1, Γιαννοπούλου 3, Λαγού 1, Σλίκινγκ 1, Μαρία Πάτρα, Στρατηδάκη 1, Ανδρεάδη 3, Τζούστρα 3, Αγγελίδη, Λουπάκη.