Πόλο

«Λύγισε» από την Μπαρτσελονέτα στο τέλος η Βουλιαγμένη!

Ένα γκολ του Γκαρθία στα 46,7’’ πριν από τη λήξη και ένα λάθος στην τελευταία επίθεση, υποχρέωσαν τη Βουλιαγμένη στην ήττα 12-11 από την Μπαρτσελονέτα.

Χωρίς νίκη έμεινε στο φετινό Len Champions League ο ΝΟΒ!

Η ομάδα της Βουλιαγμένης κοίταξε στα… μάτια την Μπαρτσελονέτα, αλλά λύγισε στο τελευταίο λεπτό και γνώρισε την ήττα 12-11.

Οι παίκτες του Βουγιασίνοβιτς έκαναν εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, κλείνοντάς το στο +3 (7-4). Ωστόσο δεν είχαν ανάλογη συνέχεια στο δεύτερο μισό του ματς. Έτσι, οι Καταλανοί επέστρεψαν στο ματς και πήραν τη νίκη με γκολ του Πάουλ Γκαρθία, στα 46,7’’ πριν από τη λήξη.

Στην τελευταία επίθεση του ματς η Βουλιαγμένη έκανε λάθος που ήταν καταδικαστικό.

Τα οκτάλεπτα: 5-3, 2-1, 2-4, 2-4