Πόλο

«Έπνιξε» τον Αλιμο και διατήρησε τη διαφορά ο Ολυμπιακός

Έχοντας την υπεροχή στο δεύτερο μέρος, ο Ολυμπιακός νίκησε άνετα 16-9 τον Αλιμο στο «Πέτρος Καπαγέροφ» στο ματς που ολοκλήρωσε τη 16η αγωνιστική της Α1 πόλο γυναικών και διατήρησε το +8 στην κορυφή.

Ένας σαφώς ανώτερος Ολυμπιακός νίκησε άνετα στο δεύτερο ημίχρονο 16-9 τον Αλιμο στο «Πέτρος Καπαγέροφ» στο θεωρητικό ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής της Α1 πόλο γυναικών και διατήρησε το +8 στην κορυφή της βαθμολογίας από τη δεύτερη Βουλιαγμένη, αφήνοντας τις φιλοξενούμενες στην τέταρτη θέση.

Ο Ολυμπιακός προηγούταν σταθερά στο σκορ, όμως ο Αλιμος μείωσε στο γκολ κι έκλεισε με 5-7 τη δεύτερη περίοδο. Το «ερυθρόλευκο» επιμέρους σκορ 6-2 στην τρίτη περίοδο έφερε τη διαφορά που διατήρησαν οι «ερυθρόλευκες» μέχρι το τέλος.

Τα οκτάλεπτα: 5-2, 2-3, 6-2, 3-2

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Σταματοπούλου, Πλευρίτου Ελ. 2, Χυδηριώτη 3, Τριχά 4, Ξενάκη, Σιούτη 1, Πλευρίτου Μαργ. 1, Σάντα 3, Πλευσίτου Βας.2, Τζωρτζακάκη, Μυριοκεφαλιτάκη, Νίγκρο, Δρακωτού, Χριστοδούλου-Άουτ

ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON (Πάνος Βέργος): Τζούρκα, Μέγκενς 1, Κοβάτσεβιτς, Ρακιντζή, Μελίνα Καρυπίδου 1, Χαλδαίου, Ασημάκη 2, Βιδάλη, Αφροδίτη Μπιτσάκου, Μαργαρίτα Μπιτσάκου, Ευδοκία Τσιμάρα, Κοντογιάννη 4, Αρχοντάκη, Βασιλεία Καρυπίδου 1, Θεοφανοπούλου