Πόλο

Ήττα για Παναθηναϊκό από το Ανόβερο

Φινάλε με ήττα για τον Παναθηναϊκό, 14-11 από το Ανόβερο στον 8ο προκριματικό Όμιλο του Euro Cup.

Με ήττα ολοκλήρωσε ο Παναθηναϊκός τη φετινή ευρωπαϊκή πορεία του, καθώς στον τελευταίο αγώνα του για τον 8ο προκριματικό Όμιλο του Euro Cup, που φιλοξενείται στο Μαυροβούνιο, έχασε από το Ανόβερο με 14-11.

Ως προς τον αγώνα, η ομάδα του κόουτς Μάζη παρέμεινε κοντά στο σκορ μέχρι το ημίχρονο με τον Δερμιτζάκη να μειώνει σε 4-6.

Στη συνέχεια, το Ανόβερο έφτασε στο 9-5 μετά την ανάπαυλα και αργότερα στο 11-7. Στα τελευταία λεπτά, ο Παναθηναϊκός βρήκε επιθετικές λύσεις με τους Χατζηγούλα, Δερμιτζάκη και Σγουρίδη για το 11-13 αλλά ο αντίπαλος με γκολ του Σίπερ διαμόρφωσε το τελικό 11-14.

Οκτάλεπτα: 3-2, 1-4, 3-5, 4-3.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Μάζης): Ριστίτσεβιτς, Δευτεραίος, Κανδανολέων, Ζερβουδάκης, Νικολαΐδης, Στίβενσον 4, Μπραΐμης, Σγουρίδης 1, Χατζηγούλας 2, Δερμιτζάκης 2, Αγκόρτσας 1, Αλβέρτης 1, Κρατημένος