Πόλο

Οριακή ήττα για Βουλιαγμένη

Έχασε την ευκαιρία να πάρει την πρώτη νίκη στους ομίλους του φετινού Τσάμπιονς Λιγκ πόλο ανδρών η Βουλιαγμένη, αφού έχασε 13-14 από τη Σπαντάου στη Γερμανία για την τρίτη αγωνιστική της διοργάνωσης.

Οριακή ήττα για Βουλιαγμένη. Οι «μπέμπηδες» έχασαν 13-14 από τη Σπαντάου στη Γερμανία για την τρίτη αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ πόλο ανδρών και γνώρισαν την τρίτη τους ήττα στη φετινή κορυφαία τη τάξει ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση.

Στο ξεκίνημα του αγώνα, οι παίκτες του Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς αντιμετώπισαν προβλήματα στην άμυνα και βρέθηκαν πίσω 6-9 στο πρώτο ημίχρονο.

Στην τρίτη περίοδο, όμως, με γκολ των Καστρινάκη, Χατζή και Κουρούβανη, οι «μπέμπηδες» ισοφάρισαν 9-9, 2.49 πριν τη λήξη, αλλά ο Τσουκ έκανε το 10-9 στα 45’’.
Στην τελευταία περίοδο, ο ΝΟΒ ισοφάρισε σε 10-10 με τον Ούμποβιτς (7.03), σε 11-11 με τον Καπότση (5.20) και σε 13-13 με τον Καλογερόπουλο στον παίκτη παραπάνω (1.01). Το γκολ του Άμπραμσον, όμως, στα τελευταία 31’’ δεν μπορούσε να ανατραπεί και να διεκδικήσει η ελληνική ομάδα τη νίκη στα πέναλτι.

Οκτάλεπτα: 4-2, 5-4, 1-3, 4-4

ΣΠΑΝΤΑΟΥ (Σάκης Κεχαγιάς): Μπάκσα, Γκμπανταμάσι, Πριοτεάσα, Τσουκ 2, Τκατς 1, Τσίρου 1, Στρέλετσκι 2, Τομάσοβιτς, Σταμ, Σεντλμάγερ 3, Εϊμπραμσον 4, Μπανίτσεβιτς 1, Σπάικερ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς): Τζωρτζάτος, Χαλυβόπουλος Αρ. 2, Σπάχιτς 1, Καλογερόπουλος 1, Αλμύρας, Ούμποβιτς 3, Παπασηφάκης, Γούντχεντ 1, Καστρινάκης 1, Καπότσης 1, Κουρούβανης Ν. 1, Χατζής 2, Ανδρεάδης