Πόλο

Σώθηκε το Π. Φάληρο, ισοφάρισαν τα Χανιά

Παρόν και τη νέα αγωνιστική περίοδο στην Α1 πόλο ανδρών θα είναι το Π. Φάληρο, που νίκησε τον ΟΦΗ 16-5 στα νότια προάστια στην πρεμιέρα των πλέι άουτ και με 3-0 νίκες έστειλε τους Κρητικούς στην Α2.

Το Π. Φάληρο νίκησε άνετα 16-5 τον ΟΦΗ στο Ρέστειο Κολυμβητήριο των νοτίων προαστίων και με 3-0 στις μεταξύ τους αναμετρήσεις, μετά τις δύο νίκες στην κανονική περίοδο, παρέμειναν στην Α1 και έστειλαν τους Κρητικούς στην Α2 στην «παρθενική» τους παρουσία στα μεγάλα «σαλόνια».

Οκτάλεπτα: 3-2, 4-2, 7-1, 2-0

Ματσάρα στα Χανιά, με τους γηπεδούχους να επικρατούν στα πέναλτι 14-13 (κ.α. 8-8) του Πανιωνίου και να ισοφαρίζουν σε 1-1 τη σειρά, μετά τη νίκη των «κυανέρυθρων» και την ισοπαλία στην κανονική περίοδο.

Οι δύο ομάδες θα τα ξαναπούν την ερχόμενη Παρασκευή στη Νέα Σμύρνη.

Οκτάλεπτα: 1-2, 1-2, 3-2, 3-2, πεν. 6-5

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Παπαδόπουλος Τρ., Πολύζος, Νάστραν 1, Αγιωργούσης, Πετρόχειλος, Βουλγαράκης, Χαριτάκης 2, Μπαριωτάκης 1, Κατσουλάκης, Μαραγκουδάκης, Μαζοκοπάκης, Πολυγεώργης, Αβέρκα 4, Παπαμανωλιουδάκης

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Πρωτονοτάριος, Θεοδόσης – Παπαλουκάς, Κουτσιαλής 1, Μπργκούλιαν 2, Κουλιεράκης 1, Καλαϊτζής 2, Φαναριώτογλου 1, Παπαποστόλου, Σταυρόπουλος 1, Βέκκος, Ποταμιάνος, Μαντής, Δημακόπουλος, Παπαδόπουλος