Τένις

«Λύγισε» από την Αντρεέσκου και έμεινε νωρίς εκτός Miami Open η Σάκκαρη

Όσο και αν πάλεψε στο τρίτο σετ κόντρα στην Μπιάνκα Αντρεέσκου, η Μαρία Σάκκαρη έχασε 1-2 σετ κι έμεινε εκτός συνέχειας του Miami Open τένις.

Η Μαρία Σάκκαρη έχασε 1-2 σετ με ανατροπή (7-5, 3-6, 4-6) από την Μπιάνκα Αντρεέσκου στον δεύτερο γύρο του Miami Open τένις σε τρεις ώρες κι έμεινε εκτός συνέχειας του τουρνουά από νωρίς, στρέφοντας το ενδιαφέρον της στις επόμενες διοργανώσεις.

Η Καναδέζα εμφανίστηκε ψύχραιμη στα κρίσιμα σημεία κι άντεξε στην επίθεση της 27χρονης Ελληνίδας σταρ στο τέλος των δύο τελευταίων σετ.

Η Σάκκαρη ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα, όμως τα λάθη της αυξήθηκαν στο δεύτερο σετ. Πάλεψε όταν έμεινε πίσω με 4-1 στο τρίτο σετ και πήρε πίσω το ένα μπρέικ, όμως δεν εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία που είχε στο 5-4 κι έχασε το ματς.

Η Σάκκαρη «προδόθηκε» από το πρώτο σερβίς της (είχε 58% ευστοχία), ενώ σημαντικό ρόλο έπαιξαν και τα αβίαστα λάθη της (54 έναντι 31), μεταξύ των οποίων και 6 double faults.