Τένις

Καταπληκτική Σάκκαρη στην πρεμιέρα των WTA Finals - Νίκησε την Σφιόντεκ

Νίκη 2-0 σετ για την Μαρία Σάκκαρη στην πρεμιέρα της στα WTA Finals.

Εξαιρετική ήταν η Μαρία Σάκκαρη στην πρεμιέρα της στα WTA Finals της Γουαδαλαχάρα.

Η Ελληνίδα τενίστρια επικράτησε 2-0 σετ της Ίγκα Σφιόντεκ (6-2, 6-4), σε μια ώρα και 26 λεπτά αγώνα, κάνοντας έτσι το πρώτο βήμα για την πρόκριση στην ημιτελική φάση των τελικών.

Η Σάκκαρη η οποία πέτυχε σήμερα παρθενική της νίκη στην πρώτη της αναμέτρηση, στη διοργάνωση αυτή ήταν εξαιρετική στο σερβίς, καθώς δεν επέτρεψε στην αντίπαλό της να κάνει ούτε ένα break.

Να επισημάνουμε ότι τα ξημερώματα στις 03:00 είναι προγραμματισμένη η αναμέτρηση της Αρίνα Σαμπαλένκα με την Πάολα Μπαντόσα. Η Σάκκαρη θα τεθεί αντιμέτωπη με την πρώτη στην δεύτερη αγωνιστική των ομίλων, το ερχόμενο Σάββατο.