Βόλεϊ

Continental Cup: Με το... δεξί Αρβανίτη-Καραγκούνη!

Την πρώτη ελληνική νίκη στη σειρά των αγώνων με την Τουρκία πανηγύρισαν οι Βίκυ Αρβανίτη και Πένυ Καραγκούνη.

Με το... δεξί άρχοσαν τις υποχρεώσες τους στο Continental Cup οι Βίκυ Αρβανίτη και Πένυ Καραγκούνη.

Η εθνική ομάδα επικράτησε με 2-0 (21-17, 21-10) των Γιουρτσεβέρ, Γκεντίκογλου μέσα σε 31 λεπτά επιβεβαιώνοντας την ανωτερότητα του.

Στο πρώτο σετ, μόλις ο διεθνείς μας βρήκαν ρυθμό απέκτησαν μια διαφορά 4-5 πόντων, χωρίς ποτέ το τουρκικό δίδυμο να τις απειλήσει, ενώ στο δεύτερο σετ από τους πρώτους πόντους ξέφυγαν στο σκορ φτάνοντας εύκολα στη νίκη.

Αυτήν την ώρα διεξάγεται η δεύτερη αναμέτρηση Μαναβή, Κλέπκου - Τσελεμπί, Γκοκάλπ και εφόσον Δήμητρα και Μαρία επικρατήσουν τότε η Ελλάδα θα περάσει στον τελικό του 2ου υποομίλου και το απόγευμα θα αντιμετωπίσει το νικητή τη σειράς Πολωνία-Λευκορωσία (1-0 προηγείται η Πολωνία).