Βόλεϊ

Νίκησε ξανά την ΑΕΚ η Θέτις

Η Θέτις Βούλας επικράτησε 3-1 σετ της ΑΕΚ στη 18η αγωνιστική της Volley League γυναικών και ντούμπλαρε τις φετινές της νίκες επί των «κιτρινόμαυρων».

Δεύτερη φετινή νίκη επί της ΑΕΚ πανηγύρισε η Θέτις, που πέρασε με 3-1 σετ από τη Νέα Φιλαδέλφεια, στη 18η αγωνιστική της Volley League γυναικών.

Όπως και στον πρώτο γύρο, η ομάδα της Βούλας πήρε τους τρεις βαθμούς απέναντι στους «κιτρινόμαυρους» και πανηγύρισε μια ακόμα σπουδαία νίκη, που την ανέβασαν στην έκτη θέση της βαθμολογίας, ένα βαθμό πίσω από τη σημερινή της αντίπαλο.

Η ΑΕΚ πήρε το πρώτο σετ με χαρακτηριστική άνεση, όμως από κει και πέρα οι φιλοξενούμενες κυριάρχησαν και πήραν τη νίκη.

Τα σετ: 25-16, 28-30, 21-25, 18-25

Πιο δύσκολα από ό,τι δείχνει το τελικό 3-0 επικράτησε της Λαμίας ο ΑΟ Θήρας στη Σαντορίνη.

Οι γηπεδούχοι πήραν το πρώτο σετ άνετα. Στη συνέχεια η Λαμία πίεσε αρκετά, χωρίς να καταφέρει να πάρει κάτι παραπάνω.

Τα σετ: 25-13, 27-25, 28-26.

Με το διπλό έφυγε από την έδρα του Αίαντα ο Ηλυσιακός, με 3-2 σετ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0, όμως ο Αίας ισοφάρισε και έστειλε το παιχνίδι στο τάι μπρέικ. Εκεί ο Ηλυσιακός ήταν καλύτερος και πήρε τη νίκη.

Τα σετ: 19-25, 22-25, 25-20, 25-22, 12-15