Βόλεϊ

Βελτιωμένος ο ΠΑΟΚ, 3-0 τον Ηρακλή Χαλκίδας

Βελτιωμένος συγκριτικά με το φιλικό κόντρα στον Παναθηναϊκό εμφανίστηκε ο ΠΑΟΚ στο τελευταίο του φιλικό στην Χαλκίδα και επικράτησε 3-0 σετ του τοπικού Ηρακλή.

Καλύτερη εικόνα έδειξε ο ΠΑΟΚ στο τελευταίο του φιλικό στη Χαλκίδα, όπου επικράτησε 3-0 σετ του τοπικού Ηρακλή, στο τουρνουά που διεξάγεται στο κλειστό της Κανήθου.

Μετά την ήττα του από τον Παναθηναϊκό χθες, η ομάδα της Θεσσαλονίκης έδειξε καλύτερα στοιχεία σε επίθεση και μπλοκ, φτάνοντας σε μια άνετη νίκη.

Το τουρνουά θα ολοκληρωθεί με το φιλικό του Ηρακλή Χαλκίδας κόντρα στον Παναθηναϊκό (Κυριακή 2/10 – 18:00)

Τα σετ: 0-3 (21-25, 23-25, 17-25)

Ηρακλής Χαλκίδας (Γκολίτσης): Κασαμπαλής, Κανέλλος, Τάπια, Φέρρελ, Κολτσιάκης, Γκόρτσανιουκ / Παπαδημητρίου (λ), Αδαμόπουλος, Μάρκου, Κλότσκο

ΠΑΟΚ (Καλμαζίδης): Σμαραδής, Σακόγλου, Πέτκοβιτς, Παπαδόπουλος, Σωτηρίου, Τακουρίδης / Κωνσταντινίδης (λ), Γκαράς (λ).