Βόλεϊ

Νέα ήττα για την Εθνική βόλεϊ εφήβων

Δεν κατάφερε να ολοκληρώσει με κάποια νίκη την παρουσία της στην πρώτη φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Εφήβων η Εθνική ομάδα, αφού έχασε 0-3 σετ από τη Βουλγαρία.

Η Εθνική βόλεϊ εφήβων έχασε 0-3 σετ από τη Βουλγαρία στον τελευταίο της αγώνα για την πρώτη φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος και αποκλείστηκε και τυπικά από τη συνέχεια χωρίς να σημειώσει ούτε μια νίκη στη διοργάνωση.

Στο πρώτο σετ, η Εθνική ξεκίνησε καλά, έφτασε στο 8-7, όμως η Βουλγαρία προηγήθηκε σταδιακά και έφτασε στο 1-0 σετ.

Στο δεύτερο σετ, η Ελλάδα βρέθηκε από νωρίς να «κυνηγάει» στο σκορ (8-2, 16-8), κατάφερε να μειώσει στο -4, όμως το σετ έληξε υπέρ της Βουλγαρίας.

Παρά το κακό ξεκίνημα στο τρίτο σετ (4-0, 8-3), οι παίκτες του Νίκου Μούχλια αντέδρασαν, ισοφάρισαν σε 21-21 και, με άσσο του Νανόπουλου, προηγήθηκαν 22-21. Με άουτ επίθεση των Βούλγαρων, ήρθε το σετ μπολ (24-25), αλλά η Βουλγαρία βρήκε τις λύσεις και έφτασε στο 29-27.