Βόλεϊ

Άνετο πέρασμα της ΑΕΚ από τα Ιλίσια

Χωρίς να «ιδρώσει», η ΑΕΚ νίκησε 3-0 σετ τον Ηλυσιακό στου Ζωγράφου στο ματς που ολοκλήρωσε την όγδοη αγωνιστική της Volley League γυναικών και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Η ΑΕΚ νίκησε άνετα 3-0 σετ τον Ηλυσιακό εκτός έδρας στο ματς που ολοκλήρωσε την όγδοη αγωνιστική της Volley League γυναικών, βρέθηκε στο +1 από Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό και άφησε τις γηπεδούχες κάτω από τη μέση της βαθμολογίας.

Μόνο στο δεύτερο σετ χρειάστηκε να κάνει την ανατροπή η ΑΕΚ, με τον Ηλυσιακό να προηγείται νωρίς με 6-1, αλλά η ισοφάριση ήρθε στο 12-12 για να τελειώσει το σετ με 18-25.