Βόλεϊ

«Έσπασε το ρόδι» στην Κηφισιά ο Άθλος Ορεστιάδας

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Άθλος Ορεστιάδας καθώς «άλωσε» την Κηφισιά με 3-2 σετ στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Volley League.

Επιτέλους νίκη για τον Άθλο Ορεστιάδας! Η ομάδα του Ηλία Κρεούζη, παίζοντας ανά διαστήματα εξαιρετικό βόλεϊ «άλωσε» την Κηφισιά καθώς επικράτησε στο τάι μπρέικ με 3-2 σετ της τοπικής ομάδας και απέδειξε ότι άδικα βρίσκεται τόσο χαμηλά στη βαθμολογία.

Οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν το εις βάρος τους 1-0 και με... ψυχωμένη εμφάνιση έκαναν την ανατροπή και πήραν το προβάδισμα. Στο 4ο σετ, η Κηφισιά ισοφάρισε δύσκολα, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι πήραν το πρώτο τους νικηφόρο αποτέλεσμα στη φετινή Volley League και πάνε την επόμενη αγωνιστική στο «Παλατάκι» με εξαιρετική ψυχολογία για να αντιμετωπίσουν τον ΠΑΟΚ.

Τα σετ: 25-21, 19-25, 18-25, 25-22, 14-16