Βόλεϊ

«Ξεμούδιασε» με Θέτιδα ο Ολυμπιακός

Φιλική νίκη με 4-0 σετ κόντρα στη Θέτιδα Βούλας πήρε την Τετάρτη ο Ολυμπιακός σε μια προσπάθεια των αθλητριών του Μπράνκο Κοβάτσεβιτς να «ξεμουδιάσουν» από την προετοιμασία των τελευταίων ημερών.

Ο Ολυμπιακός νίκησε 4-0 σετ τη Θέτιδα σε φιλικό ματς προετοιμασίας στου Ρέντη και ο Μπράνκο Κοβάτσεβιτς βρήκε την ευκαιρία να δει τις αθλήτριες του να χαλαρώνουν κόντρα σε μια από τις καλύτερες ομάδες της Α2 βόλεϊ γυναικών.

Η Νιεμέρ ήταν η πρώτη σκόρερ του αγώνα με 17 πόντους και ακολούθησαν η Νομικού με 15, η Χίπε με 13 και η Λαμπρούση με 10.

Το επόμενο τεστ των "ερυθρόλευκων" είναι προγραμματισμένο για το Σάββατο στις 18:00 στου Ρέντη κόντρα στην Ηλιούπολη.

Τα σετ: 25-13, 25-16, 25-16, 25-18

OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. (Μπράνκο Κοβάτσεβιτς): Νομικού, Νιεμέρ, Λαμπρούση, Χριστοδούλου, Χίπε, Ζακχαίου, Κοκκινάκη-λ/Κονόμη-λ, Βλαχάκη, Παπαδοπούλου, Μιλεντίγεβιτς