Βόλεϊ

«Καθάρισε» το Μαρκόπουλο και βρέθηκε οκτάδα η Λαμία

Με συνοπτικές διαδικασίες, η Λαμία νίκησε στην πρωτεύουσα της Φθιώτιδας το Μαρκόπουλο 3-1 σετ σε εξ αναβολής ματς της έβδομης αγωνιστικής της Volley League γυναικών και βρέθηκε όγδοη.

Η Λαμία νίκησε 3-1 σετ στο Χαλκιοπούλειο το Μαρκόπουλο σε εξ αναβολής ματς της έβδομης αγωνιστικής της Volley League γυναικών και ανέβηκε στην όγδοη θέση, αφήνοντας την ομάδα των ανατολικών προαστίων στη δέκατη.

Η Λαμία με όπλο το σερβίς και την επίθεση έφτασε στη νίκη.

Το Μαρκόπουλο προσπάθησε στο τέταρτο σετ να πάει το ματς στο τάι μπρέικ, ισοφάρισε σε 24-24, όμως οι Φθιωτές τελείωσαν το παιχνίδι.

Πριν την έναρξη του αγώνα, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον θάνατο του Αντιδημάρχου Λαμίας, Θανάση Αργύρη.