Βόλεϊ

Κακή εμφάνιση, κακή ήττα και δύσκολη η πρόκριση για τον Φοίνικα

Ένας κακός Φοίνικας Σύρου έχασε 0-3 σετ από τη Λέουβεν στο Βέλγιο στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τους «32» του CEV Cup και δυσκόλεψε την πρόκριση στους «16» της διοργάνωσης.

Ο Φοίνικας Σύρου έχασε 0-3 σετ από την άσημη Λέουβεν στο Βέλγιο στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τους «32» του CEV Cup βόλεϊ ανδρών και πλέον έχει να ανέβει «βουνό» την επόμενη εβδομάδα στο «Δημήτρης Βικέλας» για να προκριθεί.

Οι «πειρατές» θέλουν νίκη με 3-0 ή 3-1 σετ στον επαναληπτικό, προκειμένου να διεκδικήσουν την πρόκριση στο «χρυσό» σετ. Σε αντίθεση περίπτωση, η ομάδα του Φούλβιο Μπερτίνι θα αποκλειστεί.

Οι Βέλγοι έδωσαν μεγάλη έμφαση στην άμυνα, ενώ οι εύκολες μπαλιές που χάρισαν οι νησιώτες στην αντίπαλη ομάδα και τα λάθη τους δεν τους άφησαν να διεκδικήσουν ένα θετικό αποτέλεσμα.