Βόλεϊ

Δεν άντεξε στη Γερμανία ο Μίλωνας

Δεν κατάφερε να αντισταθεί στην ανωτερότητα της Λούνεμπουργκ ο Μίλωνας, αφού έχασε 0-3 σετ στη Γερμανία από την αντίπαλό του στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τα προημιτελικά του CEV Cup βόλεϊ ανδρών.

«Βουνό» για τον Μίλωνα. Οι Νεοσμυρνιώτες έχασαν 0-3 σετ από τη Λούνεμπουργκ στη Γερμανία στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τα προημιτελικά του CEV Cup βόλεϊ ανδρών και χρειάζεται πλέον νίκη με το ίδιο σκορ ή με 3-1 σετ στη ρεβάνς του «Κροίσος Πέρσης» την επόμενη εβδομάδα, ώστε να διεκδικήσουν στο «χρυσό» σετ την πρόκριση στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Η ομάδα του Σάκη Ψάρρα δεν άντεξε την πίεση που άσκησε η γερμανική ομάδα, κυρίως από το σερβίς και την επίθεση.

Ο Ρορς με 18 πόντους ήταν κορυφαίος και πρώτος σκόρερ της Λούνενμπουργκ, η οποία είχε 56% αποτελεσματικότητα στην επίθεση, έναντι 40 του Μίλωνα, ο οποίος είχε πρώτο σκόρερ τον Νανόπουλο με 10 πόντους.