Βόλεϊ

«Λύγισε» απ’ τη Γαλατά ο Εθνικός

Την ήττα με 3-1 σετ στο… σπίτι του γνώρισε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης απ’ την Γαλατασαράι, στη δεύτερη μέρα του διεθνούς τουρνουά «Ακρίτες 2014» που ολοκληρώνεται την Κυριακή (21/9).

Δεν τα κατάφερε ο Εθνικός στο δεύτερο ματς που έδωσε στο πλαίσιο του διεθνούς τουρνουά «Ακρίτες 2014», καθώς γνώρισε την ήττα με 3-1 σετ απ’ την Γαλατασαράι.

Οι δύο ομάδες έδωσαν σπουδαία μάχη για τη νίκη, με τους Τούρκους να είναι αυτοί που επικράτησαν τελικά σε ένα ματς με ένταση και πάθος.

Ο Εθνικός πάντως, παρουσίασε πολύ δυναμικό πρόσωπο στο μεγαλύτερο μέρος του ματς, ενώ ο Σάκης Μουστακίδης είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει τους Θωμά Δημητριάδη, Γρηγόρη Κοντοστάθη, Κώστα Δαλακούρα αλλά και τους νεαρότερους Χαραλαμπίδη και Τσέλιο.

Τα σετ: 1-3 (21-25, 25-17, 27-29, 28-30).