Βόλεϊ

Επέστρεψε στις νίκες και σε τροχιά τετράδας ο Μίλωνας

Τη νίκη με 3-1 σετ (25-20, 25-23, 13-25, 25-15) επί της Κηφισιάς πανηγύρισε ο Μίλωνας για τη 13η αγωνιστική της Volley League, ανεβαίνοντας στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Επιστροφή στις νίκες και στην τέταρτη θέση της Volley League για τον Μίλωνα, ο οποίος επικράτησε 3-1 σετ (25-20, 25-23, 13-25, 25-15) της Κηφισιάς στη Νέα Σμύρνη, για τη 13η αγωνιστική.

Χέρι-χέρι στο σκορ οι δύο ομάδες στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, με τους γηπεδούχους να φτιάχνουν διαφορά 6 πόντων (22-16) με πρωταγωνιστή τον Ανδρεάδη, πριν οι φιλοξενούμενοι μειώσουν σε 23-19, αλλά να μην μπορούν να βρουν απάντηση για το 25-20 και το 1-0.

Παρόμοια η εικόνα του παιχνιδιού και στο δεύτερο σετ, με τον Μίλωνα να προηγείται με 13-11 και την Κηφισιά να ισοφαρίζει σε 15-15 με μπροστάρη τον Ρικάρντο. Τελικά, οι Νεοσμυρνιώτες πήραν το σετ στο όριο με 25-23 και ήταν ένα βήμα από την καθαρή νίκη.

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν και πήραν από το ξεκίνημα του τρίτου σετ τα ηνία, επικρατώντας τελικά άνετα με 25-13, πριν ο Μίλωνας ανεβάσει ξανά στροφές στο τέταρτο σετ, στο οποίο πήρε το προβάδισμα με 11-6 και δεν ξανακοίταξε πίσω, κατακτώντας το τελικά με 25-15, για το τελικό 3-1!

Τα σετ: 3-1 (25-20, 25-23, 13-25, 25-15)

Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων (Ψάρρας): Μπράιαν 9, Ανδρεάδης 9, Γιορντάνοφ 15, Μολίνα 20, Εφραιμίδης , Χερ 1 / Χανδρινός, Θεοδόσης, Δημητούλης, Νανόπουλος 1, Στράτος.

Α.Ο.Π. Κηφισιάς (Χριστοφιδέλης): Οκοσάνοβιτς 20, Στιβαχτής, Ρικάρντο 9, Σπηλιώτης 1 , Μορέιρα 11, Τσάβερς 13 / Κοντοστάθης , Σιημητράς, Ρουσόπουλος 1, Παπαδόπουλος, Τσικάτος, Δραβόπουλος.