Βόλεϊ

Μιτσέλι: «Κάναμε λάθη στο τέταρτο σετ»

Στο πως άλλαξε ο αγώνας μετά τα δύο πρώτα στάθηκε ο Λορέντσο Μιτσέλι ύστερα από την ήττα του Ολυμπιακού από τον Παναθηναϊκό στον πρώτο τελικό της Volley League γυναικών.

Ο Λορέντζο Μιτσέλι θεωρεί πως έγιναν λάθη από τις παίκτριες του Ολυμπιακού στο τέταρτο σετ του πρώτου τελικού της Volley League γυναικών κόντρα στον Παναθηναϊκό κι έδωσε το σύνθημα για το δεύτερο ματς.

Αναλυτικά: «Δύσκολο παιχνίδι. Τα δύο πρώτα σετ ήταν μοιρασμένα. Στο τέταρτο σετ κάποια λάθη το έκριναν. Δεν είμαι ικανοποιημένος και στο τρίτο σετ, καθώς μείναμε από νωρίς πίσω με 7-1. Κατά τη διάρκεια του, προσπαθούσαμε να μειώσουμε, αλλά, όταν κυνηγάς το σκορ, δεν έχεις περιθώρια για λάθη.

Ήταν το πρώτο παιχνίδι εκτός έδρας. Κυνηγήσαμε μέχρι το τέλος στο τέταρτο να πάμε στο τάι μπρέικ, αλλά πάλι κάναμε λάθη στο φινάλε. Από αύριο το πρωί θα δουλέψουμε για το δεύτερο παιχνίδι».