Βόλεϊ

Διέλυσε τη Μλάντοστ και πλησιάζει στην πρόκριση ο ΠΑΟΚ

Δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στη Μλάντοστ ο ΠΑΟΚ, αφού επικράτησε 3-0 σετ στην Κροατία και βρίσκεται κοντά στην πρόκριση στους «16» του CEV Cup βόλεϊ ανδρών.

Πλησιάζει στην πρόκριση ο ΠΑΟΚ. Ο «δικέφαλος» νίκησε 3-0 σετ στην Κροατία τη Μλάντοστ στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τους «32» του CEV Cup βόλεϊ ανδρών κι έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στους «16» της διοργάνωσης, ενόψει της ρεβάνς της επόμενης εβδομάδας στο «Παλατάκι», όπου οι κυπελλούχοι Ελλάδος χρειάζονται νίκη με οποιοδήποτε σκορ ή στη χειρότερη ήττα με 2-3 σετ για να τα καταφέρουν.

Ο ΠΑΟΚ δεν ξεκίνησε καλά, καθώς βρέθηκε να «κυνηγά» μεγάλες διαφορές (7-3, 15-8) για να φτάσουμε στο 24-19. Οι «ασπρόμαυροι» πήραν την αλλαγή, ο Φαν Χάρντερεν άρχισε τα σερβίς κι ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε 24-24 για να αναλάβει δράση ο Κοκκινάκης, αφού δικό του καλό σερβίς έφερε την κόντρα για το προσπέρασμα (28-29) και με τον μοναδικό του άσσο στο πρώτο σετ έγινε το 0-1.

Στο δεύτερο σετ, ο ΠΑΟΚ μετά τα μισά πήρε το προβάδισμα και το κράτησε ως το τέλος, ενώ στο τρίτο επικράτησε πολύ πιο εύκολα για το τελικό 0-3 σετ.