Βόλεϊ

Πρώτο βήμα παραμονής για ΟΦΗ

Με άνεση, ο ΟΦΗ νίκησε 3-0 σετ τον Φίλιππο Βέροιας στο Ηράκλειο στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τα πλέι άουτ παραμονής στη Volley League και έκανε τα 1-0 στη σειρά.

Ο ΟΦΗ νίκησε 3-0 σετ τον Φίλιππο Βέροιας στο ΒΑΚ στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα των πλέι άουτ για την παραμονή στη Volley League και έκανε το 1-0 στη σειρά, θέλοντας ακόμα άλλες δύο νίκες για να πετύχει το στόχο του, με τις δύο ομάδες να ανανεώνουν το ραντεβού τους για την ερχόμενη Παρασκευή ξανά στο ΒΑΚ.

Ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος και βρήκε δυσκολίες μόνο στο δεύτερο σετ, όταν ο Φίλιππος πίεσε για να ισοφαρίσει.

Στο πρώτο σετ, ο ΟΦΗ με υπεροχή σε σερβίς και επίθεση πήρε από νωρίς προβάδισμα 9-4 και 18-9.

Το δεύτερο σετ ήταν το πιο αμφίρροπο. Μετά το 10-10, ο ΟΦΗ, με δύο επιθέσεις του Ντεουίς, έκανε το 12-10, αλλά ο Φίλιππος ισοφάρισε 14-14. Ο ΟΦΗ ξέφυγε 21-18 με τον Βάργκας, πάλι ο Φίλιππος μείωσε σε 22-20, αλλά ο ΟΦΗ άντεξε την πίεση και πήρε το σετ με 25-22.

Στο τρίτο σετ, ο ΟΦΗ έφτασε στο 4-0, ενώ με νέο σερί 4-0 ξέφυγε 19-10.