Βόλεϊ

Την πρώτη νίκη ο ΟΦΗ, τον πρώτο βαθμό η Κηφισιά

Ο ΟΦΗ επικράτησε στο τάι μπρέικ (3-2 σετ) της Κηφισιάς στο Ηράκλειο και πανηγύρισε την πρώτη του φετινή νίκη, με τους φιλοξενούμενους να εξασφαλίζουν τον πρώτο βαθμό για φέτος.

Την πρώτη νίκη στη φετινή Volley League ανδρών πανηγύρισε ο ΟΦΗ με 3-2 σετ επί της Κηφισιάς στην τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι Κρητικοί προηγήθηκαν 2-0 σετ, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν και να στέλνουν το ματς στο τάι μπρέικ, εξασφαλίζοντας τον πρώτο βαθμό για φέτος.

Στο πέμπτο σετ, οι γηπεδούχοι ανέβασαν ξανά στροφές και έκαναν σεφτέ στο φετινό πρωτάθλημα.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Βάργκας με 25 πόντους, ενώ ακολούθησε ο Ντεουίσε με 23. Για την ομάδα των βορείων προαστίων ξεχώρισε ο Μαρκς με 22.

Τα σετ: 28-26, 25-23, 16-25, 24-26, 15-10