Βόλεϊ

Άνετα τον Φοίνικα ο Ολυμπιακός

Με εντυπωσιακό τρόπο, ο Ολυμπιακός νίκησε 3-0 σετ τον Φοίνικα Σύρου στου Ρέντη σε φιλικό ματς προετοιμασίας και έδειξε πανέτοιμος για την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων την επόμενη εβδομάδα.

Ο Ολυμπιακός νίκησε άνετα 3-0 σετ τον Φοίνικα Σύρου στο «Μελίνα Μερκούρη» σε φιλικό ματς και συνέχισε τα επιτυχημένα αποτελέσματα στους αγώνες προετοιμασίας του μια εβδομάδα πριν την έναρξη της Volley League.

Οι «ερυθρόλευκοι είχαν 51% στην επίθεση (39/77) και 8 μπλοκ. Πρώτος σκόρερ ήταν ο Στερν με 13 πόντους και ακολούθησαν οι Κουμεντάκης και Ιντάλγκο με 12 και 10 πόντους αντίστοιχα.

Μετά το 3-0, ακολούθησε ένα ακόμα σετ (18-25) προπονητικού χαρακτήρα, στο οποίο ο Αλμπέρτο Τζουλιάνι έδωσε χρόνο συμμετοχής στους αθλητές που δεν είχαν αγωνιστεί στα προηγούμενα σετ.

Τα σετ: 25-15 (21’), 25-20 (27’), 25-14 (24’) σε 72', 18-25 (προπονητικό)