Βόλεϊ

Πρόκριση για τη Θέτιδα

Χωρίς να βρει αντίσταση, η Θέτις νίκησε τον Πανιώνιο 3-0 σετ στη Νέα Σμύρνη για τη δεύτερη φάση του Κυπέλλου βόλεϊ γυναικών και προκρίθηκε στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Η Θέτις Βούλας νίκησε 3-0 σετ τον Πανιώνιο της Pre League στη Νέα Σμύρνη στον τελευταίο αγώνα της δεύτερης φάσης του Κυπέλλου βόλεϊ γυναικών και εξασφάλισε το «εισιτήριο» για τα προημιτελικά της διοργάνωσης, όπου θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ την επόμενη Τετάρτη.

Η Θέτις κατέκτησε εύκολα τα δύο πρώτα σετ, ο Πανιώνιος έκανε μεγάλη προσπάθεια στο τρίτο σετ, ήταν μπροστά στο σκορ σε όλη τη διάρκειά του, αλλά η Θέτις ισοφάρισε σε 23-23 και έφτασε στο 23-25.

Τα σετ:4-25, 14-25, 23-25

ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δήμητρα Λυκογιάννη): Χατζηγρηγορίου, Τσβίγιοβιτς, Γιοβάνη, Κούση, Άλβαρεζ, Καρέλια / Λεωνίδου (λ), Μιλεντίγιεβιτς (λ), Παπαδοπούλου, Τσίμα

ΘΕΤΙΣ (Γιώργος Ρούσης): Πολιτάνσκα, Σιρίνινα, Χάρντεμαν, Παπαγεωργίου, Οικονομίδου, Χέιντεν / Μανιατογιάννη (λ), Μανάι, Παυλοπούλου