Βόλεϊ

Άνετη φιλική νίκη για τον ΠΑΟΚ

Συνέχισε τις φιλικές νίκες ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας 3-0 σετ του Αριστοτέλη Σκύδρας στην Πυλαία.

Με άνεση, ο ΠΑΟΚ νίκησε 3-0 σετ τον νεοφώτιστο στη Volley League Αριστοτέλη Σκύδρας στην Πυλαία και συνέχισε τις επιτυχίες στα φιλικά προετοιμασίας, ενόψει της έναρξης των επίσημων υποχρεώσεων.

Ο Γιόσκο Μιλεκόνσκι ξεκίνησε με τους: Ουόλς, Κόστα, Βουλκίδη, Σωτηρίου, Γιόρνα, Βαν Ντεν Ντρις και λίμπερο τον Κοκκινάκη.

Οι «ασπρόμαυροι» ήταν ανώτεροι στο πρώτο σετ, έχοντας πολύ καλά ποσοστά στην επίθεση με 74% και σε καλή μέρα τον Βαν Ντεν Ντρις. Ο ΠΑΟΚ απέκτησε διαφορά στο πρώτο σετ, 16-7, την οποία συνέχισε να διατηρεί μέχρι το τέλος για το 1-0.

Στο δεύτερο σετ, οι γηπεδούχοι συνέχισαν τις καλές επιλογές στην επίθεση, ανεβάζοντας τα ποσοστά υποδοχής τους, ενώ και το μπλοκ τους ήταν αποτελεσματικό. Η διαφορά έφτασε στο 16-6 για να φτάσουμε στο 2-0 σετ.

Στο τρίτο σετ, ο Βορειομακεδόνας τεχνικός μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής στους παίκτες του, δοκιμάζοντας διαφορετικά σχήματα. Ο «Δικέφαλος» ξέφυγε 21-14, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν μεν 22-18, όμως φτάσαμε στο 3-0 σετ.