Βόλεϊ

Πρόκριση για Αρβανίτη-Τσιαρτσιάνη

Την πρόκρισή τους στα «νοκ άουτ» ματς του Open μπιτς βόλεϊ του Παρανά της Αργεντινής εξασφάλισαν την Πέμπτη οι Βίκυ Αρβανίτη και Μαρία Τσιαρτσιάνη, επικρατώντας των Χάνκους/Βανζβίτεν 2-1 σετ.

Οι Βίκυ Αρβανίτη/Μαρία Τσιαρτσιάνη νίκησαν 2-1 σετ (15-21, 21-18, 15-8) τις Αμερικανίδες Χάνκους/Βανζβίτεν, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής των ομίλων του Open μπιτς βόλεϊ του Παρανά και προκρίθηκαν στα «νοκ άουτ» ματς της διοργάνωσης.

Το ελληνικό δίδυμο βρέθηκε με «την πλάτη στον τοίχο», καθώς έχασε το πρώτο σετ και ήταν πίσω στο σκορ με 11-7 στο δεύτερο σετ, όμως «ανέτρεψε» την κατάσταση στο τέλος.

Πλέον, οι Ελληνίδες πρωταθλήτριες, μετά την ολοκλήρωση του αγώνα ανάμεσα στις Λίλι/ Ρεμπέκα και Ντόντι / Ντέι, πήραν τη δεύτερη θέση του γκρουπ, οπότε θα ξεκινήσουν από τον πρώτο γύρο.

Επιμέλεια: Παναγιώτης Βλαχαδάμης