Βόλεϊ

Ολοκλήρωσε με ήττα η Εθνική βόλεϊ γυναικών

Με ήττα ολοκλήρωσε τις φιλικές αναμετρήσεις με τη Σλοβενία η Εθνική βόλεϊ γυναικών στο Μάριμπορ, χάνοντας από την αντίπαλο της 0-3 σετ στην τελευταία μεταξύ τους αναμέτρηση.

Η Εθνική βόλεϊ γυναικών έχασε 0-3 σετ από τη Σλοβενία στο Μάριμπορ στον τρίτο μεταξύ τους φιλικό αγώνα και ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στην πρώην γιουγκοσλαβική χώρα με δύο ήττες και μια ισοπαλία κόντρα στην αντίπαλό της.

Ο Ιταλός ομοσπονδιακός τεχνικός, Μαρσέλο Αμποντάντζα, για άλλο ένα παιχνίδι, δοκίμασε διάφορα σχήματα, μοιράζοντας παράλληλα και το χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες του.

Η Σλοβενία ήταν ανώτερη σε επίθεση και μπλοκ και έφτασε στη νίκη.