Βόλεϊ

Θέλει να «σφραγίσει» την πρόκριση ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται στο Μαρούσι τη Μακάμπι Τελ Αβίβ την Τετάρτη στις 20:00 στον επαναληπτικό των «32» του Challenge Cup βόλεϊ ανδρών.

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται την Τετάρτη τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στο Μαρούσι στη ρεβάνς του υπέρ του 3-2 σετ στο Ισραήλ για τους «32» του Challenge Cup βόλεϊ ανδρών και προκρίνεται με νίκη με οποιοδήποτε σκορ, ενώ σε περίπτωση ήττας θα εξαρτηθεί από το σκορ, αφού με 2-3 πάει το ματς στο «χρυσό» σετ.

Ο Θανάσης Πρωτοψάλτης τόνισε για το συγκεκριμένο ματς πως: «Είναι το πιο σημαντικό παιχνίδι μέχρι το επόμενο. Κάναμε την αρχή στο Ισραήλ και είναι σημαντικό να τελειώσουμε την πρόκριση. Θέλουμε να προχωρήσουμε στη διοργάνωση, θα έχουμε τον κόσμο στο πλευρό μας, θα δώσουμε τον καλύτερό μας εαυτό».