Βόλεϊ

Πέρασε «αέρα» από Βούλα ο Παναθηναϊκός και διατήρησε το απόλυτο

Ένας εκπληκτικός Παναθηναϊκός νίκησε άνετα 3-0 σετ τη Θέτιδα στη Βούλα για την τρίτη αγωνιστική της Volley League γυναικών και διατήρησε το απόλυτο.

Ο Παναθηναϊκός νίκησε άνετα 3-0 σετ τη Θέτιδα στη Βούλα για την τρίτη αγωνιστική της Volley League γυναικών και διατήρησε το απόλυτο, αφήνοντας στη μέση της βαθμολογίας τις γηπεδούχες.

Οι αθλήτριες του Απόστολου Οικονόμου μπήκαν από το ξεκίνημα του αγώνα συγκεντρωμένες, υπέπεσαν μόλις σε 9 λάθη σε τρία σετ και έφτασαν στο τρίτο τους «τρίποντο».

Αντίθετα, η Θέτις έκανε ένα 25 λάθη και γνώρισε τη δεύτερη ήττα της σε τρεις αγώνες.

Εξαιρετικό μοίρασμα της μπάλας στην επίθεση έκανε η Παπαφωτίου για τις φιλοξενούμενες, με τις Χατζηευστρατιάδου, Κρος, Στεπανένκο και Γκρόθες να πετυχαίνουν από 9 πόντους.

Για τις γηπεδούχες, η Ανθούλη είχε 21 πόντους.