Βόλεϊ

Χαλαρά τον Αίαντα ο ΠΑΟΚ

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες, ο ΠΑΟΚ νίκησε 3-1 σετ τον Αίαντα Ευόσμου στην Πυλαία για την πέμπτη αγωνιστική της Volley League γυναικών και έφτασε τις τρεις νίκες στο φετινό πρωτάθλημα.

Ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Αίαντα Ευόσμου 3-1 σετ στην Πυλαία για την πέμπτη αγωνιστική της Volley League γυναικών και έφτασε τις τρεις νίκες στο πρωτάθλημα, επιστρέφοντας στις επιτυχίες και αφήνοντας τις φιλοξενούμενες χωρίς βαθμό σε αυτό το διάστημα.

Η διαφορά δυναμικότητας ήταν μεγάλη, ωστόσο τα πολλά λάθη των αθλητριών του ΠΑΟΚ επέτρεψαν στις φιλοξενούμενες να μείνουν «ζωντανές» στο πρώτο σετ, το οποίο κατέκτησε ο «Δικέφαλος» με σερί στο τέλος.

Στο δεύτερο σετ, ο ΠΑΟΚ μπήκε «μουδιασμένος», με τον Αίαντα να φτάνει στο 18-23 και να κατακτά τελικά το σετ. Στα άλλα δύο σετ, οι «ασπρόμαυρες» δεν είχαν διάθεση για να κάνουν ντέρμπι το ματς και «καθάρισαν» την αναμέτρηση.

Η Χαντάβα με 20 πόντους ήταν η πρώτη σκόρερ του αγώνα, με την Κλέπκου να καλύπτει επάξια τη θέση της Κατσορόφσκα με 13 πόντους με 3 άσσους και 2 μπλοκ. Για τον Αίαντα, η Ρόμπερτς ηγήθηκε στην επίθεση με 15 πόντους.

Τα σετ: 25-20, 26-28, 25-8, 25-20